Temizlik Sektöründe Yılın Kadını: Müzeyyen Pamir , MİS GROUP TESİS YÖNETİMİ HİZMETLERİ A.Ş.
Temizlik Sektöründe Yılın Kadını: Müzeyyen Pamir
Temizlik Sektöründe Yılın Kadını: Müzeyyen Pamir
Cleaner Magazine dergisinin düzenlediği "Endüstriyel Temizlik Sektöründe Yılın Kadını" ödülüne, Eczacıbaşı Profesyonel Akademi Danışmanı Müzeyyen Pamir değer görüldü.

Cleaner Magazine dergisinin 2.'sini düzenlediği "Endüstriyel Temizlik Sektöründe Yılın Kadını" ödülüne, bu yıl, Eczacıbaşı Profesyonel Akademi Danışmanı Müzeyyen Pamir değer görüldü.

 

Mis Group ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ödül törenine; eğitimci-yazar İbrahim Gürşen Kafkas, Prof. Dr. Mustafa Kaçar, Mis Group Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Turan ve sektörün önde gelen isimleri katıldı.

 

"Endüstriyel Temizlik Sektöründe Yılın Kadını" ödülünü, Cleaner Magazine dergisi Genel Yayın Yönetmeni Hakkı Korkmaz ve Mis Group Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Turan'ın takdim ettiği Eczacıbaşı Profesyonel Akademi Danışmanı Müzeyyen Pamir, yaptığı konuşmada, endüstriyel temizlik sektöründe neredeyse yarım asrı devirmesine rağmen, sektördeki kişilere halen öğreteceği şeyler olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beynim ve bedenim elverdiği müddetçe bu yola devam edeceğim. 8 Mart gibi önemli bir günde, şahsıma ödül verme inceliği gösteren Cleaner Magazine ekibine  ve Mis Group’a çok teşekkür ediyorum."

 

 

"Kadınların demokrasiye ve üretime katılımından korkuluyor"

 

Dünyadaki kadın hareketlerinin tarihsel sürecini ve ülkemize yansımasını örneklerle anlatan eğitimci-yazar İbrahim Gürşen Kafkas'ın ardından, kadınların iş dünyası ve toplumsal hayattaki durumuna ilişkin kısa bir konuşma yapan Cevat Turan, ülkemizde kadınların hâlâ ikinci sınıf vatandaş olarak görüldüğünü söyleyerek, "Kadınların yaratıcılığından, demokrasiye ve üretime katılımından, bir birey olarak ayakları üzerine durmaları ve söz sahibi olmalarından hâlâ korkuluyor." diye konuştu.

 

"Siyaset insanları, parlamento, bu ülkeyi yönetenlerin büyük bir kısmı hâlâ kadınların özgürce düşünmesinden ve bir 'insan' olarak varlığını devam ettirmesinden de korkuyor." diyen Turan, kadın cinayetlerinin her gün yüreğimizi kanatmaya devam ettiğini, bu nedenle kadınlarla ilgili hassasiyetin sadece 8 Mart'ta değil, her gün öne çıkması gerektiğini de ifade etti.

 

"Bir gün değil, her gün 8 Mart"

 

Turan, konuşmasını şu cümlelerle tamamladı:

"Siyasi partiler, pozitif ayrımcılıkla kadınların siyasette yer almaları için belki göstermelik bir çaba içindeler ama ne yazık ki bunlar pratikte karşılığını bulmuyor. Sivil toplum örgütlerinin faaliyetlerinde kadınları daha az görüyoruz, sayılarının daha çok artması lazım. İş dünyasında kadın, üretimin içinde yer aldıkça daha çok özgürleşecektir; ancak üretimde bulunan, özgüvenini ve maddi bağımsızlığını kazanan kadın bireysel anlamda kendisini daha fazla ifade edebilir. O nedenle bir gün değil her gün kadınlar günü olması gerektiğini değerlendirerek, bütün kadınların kadınlar gününü naçizane kutluyorum."